Taze Yayın

6/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Ders Saati Kısaltılan İller | Ders Saati Süreleri Değişti.

 Okulların açılmasıyla ders saatleri 1.5 yıl önceki ders süresine geri döndü. Uzun bir süre 30 dakikalık ders saatleri sonrası bu dönem 40 dakika ders işlenmesi toplumda ve eğitim camiasında tepkilere sebep oldu.


Ders Saati Kısaltılan İller | Ders Saati Süreleri Değişti.8 Eylül sonrasında ise illere göre farklı uygulamalar koyan il milli eğitim müdürlükleri sosyal medyada gündem oldu. 


Diyarbakır Valiliği : Sosyal medyada dolanın bir yazı üzerine bir değişiklik yapıldı görülüyor.


diyarbakır ders süreleri 30 dakika odluBursa Valiliği tüm resmi eğitim öğretim kurumlarında 1 ders saati için sürenin en az 35 dakika olacak şekilde planlama yapılmasını, öğlen aralarına ait sürelerin mümkün olduğunca uzun tutulmasını istedi.

 


Hatay Valiliği, tüm resmi ve okul öncesi kurumlarında ders saatini 40 dakika, diğer resmi ve özel tüm okullarda ise 30 dakika, öğlen arasının normal eğitim yapan kurumlarda 40 dakika, ikili eğitim yapan okullarda ise iki devre arasının 30 dakika olarak belirlendi.

 

Kırıkkale Valiliği ikili eğitime geçen Temel Eğitime bağlı okullarda ders saatlerinin en az 30 dakika, mesleki ve teknik eğitime bağlı liselerde ise ders saatlerinin en az 35 dakika olarak planlamasını istedi.KAYNAK : MEMURLAR . N ET

Yorum Gönder

0 Yorumlar